Termeni si conditii de utilizare

Produsele comercializate de noi sunt alimente si este important sa fie tratate ca atare. Produsele trebuiesc pastrate, pe cat posibil, in ambalajele originale in conditiile de mediu specificate pe eticheta.

Perioada de valabilitate precum si detalii legate de produs se vor gasi pe eticheta care insoteste produsul si sunt particulare fiecarui tip de produs.

Produsele comercializate de noi sunt si nu pot fi folosite pe post de medicament prin urmare NU vindeca, NU remediaza si NU amelioreaza nici o boala sau efectele vreunei boli. 

Se recomanda sa nu se consume daca termenul de valabilitate a expirat si sa se tina cont de recomandarea de folosire a produselor imediat dupa deschiderea ambalajului.

Produsele noastre sunt produse naturale fara conservanti sau aditivi alimentari, dar va recomandam ca daca, dupa consumul vreunui produs constatati o deteriorare a starii de sanatate, sa consultati medicul. 

Cum platesc?

Preturile de pe site sunt exprimate in LEI, includ TVA si sunt actualizate. In cazul livrarii la domiciliu, taxa de transport nu este inclusa, aceasta fiind achitata de catre client direct la firma de curierat, in functie de tarifele acesteia, exceptie fac comenzile mai mari de 200lei care beneficiaza de TRANSPORT GRATUIT (transportul se face doar in zonele de acoperire ale curieratului).
PENTRU ORICE COMANDA facuta online va rugam sa asteptati VALIDAREA COMENZII de catre operatorii nostri ce se va realiza TELEFONIC sau printr-un MESAJ pe adresa de e-mail introdusa. Validarea comenzii presupune informarea clientului asupra modalitatilor de plata precum si timpul de realizare/livrare a comenzii.

Modalitatile de plata sunt urmatoarele:

Plata la livrare
Comanda se achita reprezentantului firmei de curierat rapid la livrarea coletului. Este ceea ce se cheama si plata ramburs. Plata integrala in sistem ramburs este preferata pentru comenzile ce nu depasesc suma de 500 ron. In aceasta situatie clientul suporta si cheltuielile de transport, exceptie fac comenzile mai mari de 200lei care beneficiaza de TRANSPORT GRATUIT (transportul se face doar in zonele de acoperire ale curieratului).

Transfer bancar
Transferul bancar se va efectua conform facturii primite pe email.
Toate detaliile privind aceasta modalitate de plata vor fi stabilite telefonic de comun acord.

Cum cumpar? 

Pentru a comanda produsele alese aveti optiunea:
Comanda online folosind cosul de cumparaturi, urmand pasii indicati:

1. Alegeti produsul dorit, alegeti cantitatea dorita, dupa care apasati butonul ADAUGA IN COS, moment in care se deschide Cosul de cumparaturi;
2. In cadrul Cosului de cumparaturi puteti stabiliti numarul de bucati sau gramajul dorit, dar puteti si elimina un produs din cosul dumneavoastra; pentru a continua cumparaturile puteti naviga in categoriile dorite deoarece produsul adaugat de dumneavoastra va ramane in cos. Pentru a finaliza comanda, apasati butonul CUMPARA ACUM.
3. Daca va razganditi in privinta alegerii facute, puteti elimina produse din cosul de cumparaturi prin apasarea link-ului Sterge din dreptul cantitatii produsului.
4. Odata stabilita lista de cumparaturi, pentru a valida comanda, trebuie sa completati formularul de finalizare a comenzii cu datele de facturare cerute. Puteti opta pentru crearea unui cont care va permite sa urmariti comenzile dvs, sa adaugati mai multe adrese de livrare, etc. scutidnu-va de a mai completa aceste date la urmatoarea comanda.

Ca sa trimiteti comanda va rugam sa completati cu atentie toate rubricile referitoare la nume si prenume, adresa, telefon si e-mail. Aceste date sunt foarte importante pentru confirmarea si livrarea comenzii in conditii optime si pentru ca un consultant de-al nostru sa poata lua legatura cu dvs.. Dupa ce ati verificat ca toate rubricile completate de dumneavoastra sunt corecte, pentru a trimite comanda catre noi, urmati pasii ceruti pentru finalizarea comenzii.

Validarea comenzii.
Comanda este considerata ferma doar in momentul in care este validata de echipa noastra (telefonic sau prin e-mail). Validarea comenzii se realizeaza printr-un mesaj de confirmare trimis la adresa dvs. de e-mail, mesaj in care sunt transmise conditiile de plata si datele de facturare. Orice comanda va fi confirmata de echipa noastra in termen de maxim 48 de ore.


Termenul de executie si livrare a produselor.
Termenul de livrare al produselor este intre 2 si 10 zile lucratoare de la confirmarea comenzii.
Pentru ORICE nelamurire privind functionarea sau utilizarea acestui site, te rugam trimite un e-mail la office@buycoffee.ro sau
contacteaza-ne telefonic la numarul: 40-746.669.050 sau +40-752.119.559

Lista produselor pe care le puteti cumpara din magazinul nostru:

1. Cafea

1.1. Cafea boabe

1.2. Cafea macinata

1.3. Cafea capsule

2. Ceai

3. Vending